Szukaj

Blog Rozwodowy | Adwokat Rozwodowy |

Rozwód krok po kroku

Jak się rozwieść? Co zrobić gdy czujesz, że musisz rozstać się z żoną lub mężem? Teoretycznie rozwód jest bardzo prosty:
Brzmi prosto, ale nie do końca tak jest. Kliknij poniżej i dowiedz się więcej na temat rozwodu.
Rozwód krok po kroku
Pożycie małżeńskie

Pożycie małżeńskie

Czym jest pożycie małżeńskie i jego całkowity rozkład? Kiedy możemy powiedzieć, że doszło do całkowitego rozkładu pożycia małżeńskiego? Kliknij poniżej i dowiedz się więcej na temat pożycia małżeńskiego w odniesieniu do sprawy rozwodowej.

Pozew rozwodowy

Pozew rozwodowy bez względu na to czy dotyczy rozwodu za porozumieniem stron, czy rozwodu z orzeczeniem o winie, może być napisany przez powoda. Jeżeli jednak nie masz kontaktu z zagadnieniami z dzieciny prawa, nie znasz prawniczego słownictwa i sposobu tworzenia pism, zgłoś się do adwokata rozwodowego po pomoc.
Pozew rozwodowy
Odpowiedź na pozew rozwodowy

Odpowiedź na pozew rozwodowy

Po otrzymaniu pozwu rozwodowego mamy obowiązek na niego odpowiedzieć. Odpowiedź na pozew rozwodowy musi być bardzo dobrze przemyślana, dlatego już w momencie składania pozwu o rozwód warto mieć przygotowaną pełną strategię procesową i być gotowym na to co może pojawić się w odpowiedzi od strony pozwanej.

Proces rozwodowy

Rozprawa rozwodowa przed sądem odbędzie się żeby ustalić trzy podstawowe rzeczy: orzec o winie lub współwinie jeżeli, co najmniej jedna ze stron o to wnosi, ustalić kwestię alimentów na dziecko lub jedną ze stron i orzec o kontaktach z dziećmi, jeżeli małżonkowie je posiadają.
Proces rozwodowy | Adwokat Rozwodowy
Alimenty na dziecko | Alimenty na dorosłego

Alimenty

Alimenty najczęściej zasądzane są na niesamodzielne dziecko, ale zdarza się, że sąd musi decydować o alimentach na osobę dorosłą. Ile wynoszą alimenty? Jak długo trzeba płacić alimenty? Ile wynoszą alimenty na żonę lub męża? Kliknij poniżej i przeczytaj więcej.

Intercyza

Rozdzielność majątkowa może przybrać formę prostą oraz intercyzę z wyrównaniem dorobków. Czy intercyza się opłaca? Jak dokonać rozdzielności majątkowej? Czy można zasądzić rozdzielność majątkową? Chcesz wiedzieć więcej o intercyzie? Czytaj dalej....
Intercyza | Adwokat Rozwodowy
Orzeczenie winy | Rozwód z winy małżonka

Rozwód z orzeczeniem winy

Orzeczenie wyłącznej winy małżonka przez sąd podczas sprawy rozwodowejnie jest ani proste ani oczywiste. Wina musi być wyłączna, a bardzo rzadko zdarza się, ze jedna ze stron okazuje się być idealną żoną lub idealnym mężem. Udowodnienie winy też do prostych nie należy. Więcej w tekście...