Szukaj

Orzeczenie winy małżonka

Zastanawiasz się czy możesz wnosić o orzeczenie winy małżonka podczas rozwodu? Chcesz orzeczenia o winie za rozpad małżeństwa? Jak orzec o winie podczas rozwodu? Jak wykazać wyłączną winę małżonka? Czy warto orzekać o winie podczas rozwodu? Skorzystaj z pomocy adwokata rozwodowego w Poznaniu i detektywa rozwodowego w Poznaniu!

Chcę wykazać winę małżonka

Pytanie, które się nasuwa brzmi: Co motywuje Cię do wykazania winy współmałżonka i na ile w rzeczywistości jest on winny lub winna całkowitemu rozpadowi pożycia małżeńskiego? Jeżeli wyłączna wina żonylub męża jest niezaprzeczalna, doszło np. do zdrady małżeńskiej, przemocy, porzucenia rodziny, to jeszcze nie oznacza, że sąd winę współmałżonka orzeknie.
Wykazanie winy małżonka za rozwód

Wina małżonka za rozpad małżeństwa

Bardzo ważne jest podkreślenie, że jeżeli chcemy orzeczenia o wyłącznej winie męża lub żony, musimy być pewni własnej nieskazitelności. O wyłącznej winie mogą świadczyć przemoc fizyczna lub psychiczna, zdrada, niegospodarność, czy wstrzemięźliwość seksualna. Jeżeli Twój małżonek lub małżonka dopuściła się jednego z powyższych masz szansę orzeczenia o jego lub jej winie. Jeżeli jednak w choć minimalnym stopniu strona "niewinna" przyczyniła się do rozpadu pożycia małżeńskiego w jednej z trzech sfer, sąd nie będzie miał wyboru i orzeknie współwinę. Fakty to jest jedno, najważniejsze są dowody, które przedstawimy na ich poparcie podczas rozprawy rozwodowej.

Jakie dowody na wykazanie winy małżonka

Najważniejsze w sprawie rozwodowej z orzeczeniem o winie jest przedstawienie dowodów na wyłączną winę małżonka. Zabrzmi to brutalnie, ale nie ma większego znaczenia co zrobił mąż lub co zrobiła żona, jeżeli nie jesteśmy w stanie tego udowodnić i jedyne co potrafimy to opowiedzieć swoją wersję wydarzeń. Sąd może w to uwierzyć lub nie. Dowodem mogą być zeznania świadków, korespondencja mailowa czy wiadomości z komunikatorów, zdjęcia, nagrania i inne dowody, jak niebieska karta, czy obdukcje lekarskie. Niezastąpioną pomocą są usługi dobrego detektywa, który potrafi zebrać dowody na zdradędowody związane z niegospodarnością, czy dowody na przemoc fizyczną. Nasza Kancelaria Adwokacka w Poznaniu współpracuje z dobrym detektywem z Poznania, który kilkaset razy pomógł naszym klientom w rozwodach z orzeczeniem o winie.

Dowody na zdradę małżonka

Wielu klientów wybiera naszą Kancelarię Rozwodową w Poznaniu, ponieważ poprzedni pełnomocnicy nie spełnili ich oczekiwań lub nie poradzili sobie z zawiłym problemem i sytuacją w jakiej znalazł się ich klient. Znakomita większość rozwodów z orzeczeniem o winie ma związek ze zdradą. Reprezentujemy klientów zarówno zdradzonych jak i posądzanych o zdradę, dlatego nasi adwokaci rozwodowi z Poznania doskonale wiedzą jak poradzić sobie w każdej sytuacji. Nie możemy mówić o zdradzie, jeżeli pożycie między małżonkami wygasło i przez ostatnie kilka lub kilkanaście miesięcy ich małżeństwo miało tylko formę papierową. Sąd najprawdopodobniej uzna, że w takiej sytuacji do zdrady nie doszło, gdyż między małżonkami nie było już pożycia małżeńskiegoJak udowodnić zdradę? Idealny scenariusz to taki, gdy po odkryciu zdrady niezwłocznie zgłosimy się do adwokata rozwodowego lub detektywa rozwodowego i poprosimy o pomoc. Wówczas mamy dużo czasu na przygotowanie się do rozwodu i opracowanie strategii procesowej. Najczęściej klienci zgłaszają się do naszej kancelarii rozwodowej, gdy zebranie dowodów zdrady do najprostszych nie należy i konieczne staje się skorzystanie z usług detektywa rozwodowego. Do dowodów na zdradę małżonka należą najczęściej zdjęcia, nagrania rozmów, korespondencja na portalach randkowych, korespondencja z komunikatorów, sms oraz zeznania świadków. W wielu sytuacjach konieczne jest sięganie dalej w przeszłość w celu udowodnienia zdrady, a im dalej, tym trudniej o dowody.

Jak zdobyć dowody na winę małżonka

Pamiętaj, że nie każde zdobycie dowodu, może zostać uznane za legalne. Jeżeli włamujesz się do telefonu, do komputera zabezpieczonego hasłem, zamkniętej na klucz szafy, może to oznaczać złamanie prawa i może za to grozić odpowiedzialność karna. Jeżeli masz wolny dostęp do informacji, zbieraj ich jak najwięcej tylko się da, ale zalecamy jak najszybszą konsultację z detektywem rozwodowym, który razem z Tobą lub samodzielnie zbierze dowody na zdradę małżonka.

Obserwuj nas | Adwokat Rozwodowy | Adwokat Rozwód Poznań