Szukaj

Rozwód krok po kroku

Jak rozwieść się szybko i tanio? Jak rozstać się z żoną lub mężem bezkonfliktowo? Ile kosztuje rozwód? Jak przygotować się do rozwodu? Zapraszamy do lektury!

Jak się rozwieść szybko i bez konfliktów

To jakie kroki należy podjąć w sprawie rozwodowej zależy od aktualnej sytuacji małżonków. Oczywiście idealnym rozwiązaniem jest, gdy osoba, która myśli o rozwodzie i rozstaniu zgłosi się do naszej kancelarii adwokackiej na samym początku. Pisząc na samym początku mamy na myśli moment, kiedy pierwszy raz pomyślała o rozwodzie, z nikim jeszcze o tym nie rozmawiała i nie zrobiła żadnego kroku w tym kierunku. Niestety takie idealne scenariusze praktycznie nie istnieją, choć czasami się zdarzają.
Rozwód krok po kroku

Szybki rozwód

Szybki rozwód to rozwód dobrze przygotowany. Nasze doświadczenie pokazuje, że tylko znikomy procent, jak nie promil par jest w stanie dojść do szybkiego porozumienia, czasami za pomocą mediacji, a następnie rozwieść się bezkonfliktowo. W znakomitej większości przypadków, gdy w grę wchodzi podział wspólnego majątku oraz opieka nad dziećmisprawa rozwodowa nabiera bardziej "klasycznego" charakteru. Do szybkiego rozwodu, jeżeli rozpatrujemy go w ilości spraw sądowych, dochodzi tylko w przypadku rozwodu za porozumieniem stron. Tylko w takim przypadku można zakończyć temat po pierwszej rozprawie. W zależności od miejsca i sądu, do pierwszej rozprawy może dojść nawet 3-4 miesiące po złożeniu pozwu rozwodowego, ale bardziej realny jest termin 6-12 miesięcy. Jeżeli małżeństwo nie ma dzieci, nie ma wspólnego majątku, pożycie małżeńskie w każdej z trzech sfer ustało, małżonkowie nie chcą zasądzenia alimentów na żadną ze stron, wówczas rozwód przebiega szybko i jedyne co może być uciążliwe, to okres oczekiwania na rozprawę. Podsumowując, szybki rozwód to taki, który zakończy się w przeciągu roku od złożenia pozwu. Ciągle zastanawiasz się jak szybko się rozwieść? Najpierw dobrze przygotuj się do rozwodu.

Jak przygotować się do rozwodu

Po pierwsze bądź gotowy lub gotowa na najgorsze. Jeżeli uważasz, że znasz swojego małżonka lub małżonkę, że jesteście w stanie porozumieć się bez problemu, to bardzo dobrze, ale... życie pokazuje jednak, że w rzeczywistości jest zupełnie inaczej, a bardzo często ustalenia między małżonkami lądują w śmietniku zanim dojdzie do pierwszej rozprawy, rodzi się konflikt, zaczyna zbieranie dowodów, w sprawę rozwodową, są angażowani dobrzy detektywi oraz najlepsi prawnicy. Dobre przygotowanie do rozwodu może sprawić, że będzie to rozwód szybki i bezbolesnyCo zrobić żeby się rozwieść?
  1. Przygotuj się psychicznie i materialnie na długi rozwód, możliwe że kilkuletni, nawet jeżeli spodziewasz się, że będzie inaczej
  2. Powstrzymaj emocje i staraj się prowadzić normalne życie
  3. Nie dziel się z nikim informacjami o swoich planach, a jeżeli już się to stało, zakończ rozmowy na ten temat
  4. Przygotuj budżet na pomoc prawną i pomoc detektywistyczną
  5. Jak najszybciej napisz lub zadzwoń do nas podając jak największą ilość szczegółów, w szczególności stopień zaawansowania sprawy
  6. Umów się z jednym z naszych najlepszych adwokatów i najlepszych detektywów, którzy przedstawią strategię działania
  7. Jeżeli adwokat doradzi pomoc detektywa, nie wahaj się z niej skorzystać
Rozwód polega na złożeniu pozwu o rozwód lub odpowiedzi na pozew rozwodowy, jeżeli to my zostaliśmy pozwani. Czyli na początki następuje wymiana pism procesowych między stronami, do czego wgląd ma sąd. Następnie jest jedna rozprawa rozwodowa lub 2-4 rozprawy rozwodowe, a po wyroku może dojść do złożenia apelacji do drugiej instancji i sprawa ciągnie się dalej.

Idealny rozwód

Idealny rozwód, to tak jak i szybki rozwódrozwód dobrze przygotowany. Idealny scenariusz dotyczy osób, które po raz pierwszy pomyślały o rozwodzie, które podejrzewają małżonka lub małżonkę o zdradę małżeńską, które zauważyły rozpad pożycia małżeńskiego i zaczynają myśleć nad rozwodem. Taka osoba powinna jak najszybciej zgłosić się do naszej kancelarii adwokackiej w Poznaniu lub kancelarii adwokackiej w Warszawie po poradę w sprawie rozwodowej. Zalecamy, żeby przed konsultacją z prawnikiem i konsultacją z detektywem nie rozmawiać z nikim o rozwodziezdradzie, ewentualnym podziale majątku i opiece nad dziećmi. Jak najszybsza porada prawna (np. porada prawna online), szczere przedstawienie faktów i pełna współpraca, pozwolą przygotować się do rozwodu. Sam okres przygotowania może zająć kilka miesięcy, ale prawie w każdym przypadku pozwala uniknąć kilkuletniej przeprawy przez proces rozwodowy.

Ile kosztuje rozwód

Cena rozwodu zależy od stopnia skomplikowania sprawy rozwodowej, miejsca rozpraw sądowych, czasu zaangażowania detektywa itp. Nie ma jasno określonej górnej granicy kosztu jaką może ponieść jedna ze stron, gdy będzie zmuszona oddać część majątku, wspierać alimentami byłego małżonka lub dzieci. Minimalny koszt rozwodu to kilka tysięcy złotych. Możemy powiedzieć, ze tani rozwód kosztuje kilka tysięcy złotych. Jak drogi może być rozwódDrogi rozwód to koszt nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych, ale jak pisaliśmy powyżej, trudno określić górną granicę. Dlatego bardzo ważne jest, żeby skontaktować się z dobrym adwokatem najszybciej jak to jest możliwe i skorzystać z porady prawnej. Dobrze przygotowanie się do rozwodu w sposób znaczny minimalizuje koszty rozwodu.

Obserwuj nas | Adwokat Rozwodowy | Adwokat Rozwód Poznań